Členové

Zapamatovat si

Doporučujeme

Ubil sestru židlí, umírala v bolestech několik hodin. Dostal 13,5 roku

Published: Jul 1, 2010 by mandat Filed under: Novinky Zobrazení: 882 Záložky: Ubil sestru židlí, umírala v bolestech několik hodin. Dostal 13, 5 roku
[+] [a] [-] Související články Komentáře
Za vraždu nesvéprávné sestry ústecký krajský soud poslal muže z Prackovic na Litoměřicku na 13,5 roku do vězení. Muž sestru, o kterou se měl starat, ubil těsně před loňskými Vánocemi židlí. Podle výpovědí znalců umírala žena ve velkých bolestech několik hodin.


Muž se k vraždě své sestry doznal, popsal například, jak ji bil židlí. V době činu byl opilý. Rozsudek není pravomocný, odsouzený i státní zástupce si nechali lhůtu na odvolání.

Soudkyně Věra Benešová uvedla, že v domácnosti narůstalo násilí dlouhodobě. Sousedé například vypověděli, že si u ženy všimli modřin, vždy je ale vysvětlovala pádem na zem.

"V době útoku měla oběť hnisavé rány, nezhojená zranění a modřiny," uvedla soudkyně s tím, že znalecký posudek hovoří také o neléčené zlomenině žebra.

Podle Benešové se dalo tragédii předejít, selhala totiž role institucí. Pachatel měl svou nesvéprávnou sestru na starost jako opatrovník, jenže podle soudkyně ji vůbec neměl dostat do péče. Byl totiž v minulosti už dvanáctkrát trestán za krádeže a násilí.

Když získaly podezření sociální pracovnice, pouze ho upozornily, aby se k sestře choval slušně. Když měly později situaci v domácnosti kontrolovat, nedostaly se dovnitř, protože byl byt zamknutý. Nakonec už bylo pozdě.

Nepodařilo se zcela objasnit, co se v době vraždy v domově sourozenců dělo. Na těle ženy byly i bodné rány. Podle soudu například mrtvola oběti nebyla dostatečně ohledána.

Vrah také v bytě uklidil a s tělem své sestry manipuloval. V bytě se prý mohlo stát i více skutků, než ke kterým se během vyšetřování případu odsouzený přiznal.

Muž si verdikt soudu vyslechl jen den poté, co hlavní líčení začalo. On sám u soudu mlčel a soudci tak vyslýchali především další obyvatele obce, aby zjistili, co se mezi sourozenci vlastně stalo.

iDNES.cz